Zaskakujące zalety probiotyków

jogurtNajnowsze, przełomowe badania sugerują, że probiotyki – „dobre" bakterie zawarte w jogurcie i kiszonych produktach – mogą być czymś na miarę nowego Prozacu, pomagając kontrolować depresję, lęk i inne zaburzenia psychiczne. Pośród bardziej nieoczekiwanych odkryć, mówiących o tym, że w naszych jelitach mamy „receptory stresu", jest to jedno z ustaleń naukowców z Uniwersytetu Acadia, którzy rozpoczęli ogólnokrajowe badania na temat tego, czy probiotyki mogą być naturalnym środkiem antydepresyjnym, redukującym poziom stresu.

Naukowcy badają również rolę jaką mogą odgrywać probiotyki w zapobieganiu przeziębieniom, wysypkom skórnym, otyłości, cukrzycy i chorobom serca. W jaki sposób bakterie w jelitach mogą zwalczać tak szeroki zakres zaburzeń? Oto bliższe spojrzenie na wyniki nowych badań.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Czy jogurt może utrzymać cię w zdrowiu?

Prawdopodobnie słyszałaś o zaletach probiotyków, zachwalanych w czasopismach o zdrowiu i na opakowaniach greckiego jogurtu. Probiotyki to żywe kultury bakterii, które naturalnie występują w niektórych pokarmach - od kiszonych warzyw, takich jak kapusta kiszona lub kimchi, po jogurty z żywymi szczepami bakterii. Są również dodawane do niektórych, ekskluzywnych ciemnych czekolad oraz dostępne jako suplementy diety.

jogurtSamo słowo probiotyk oznacza środki „dla życia" lub „promujące życie". Choć brzmi to nieźle, nadal możesz się zastanawiać czy probiotyki nie są jakąś kolejną nowoczesną sztuczką i czy są jakieś naukowe dowody potwierdzające korzyści zdrowotne? Chociaż daleko im od bycia panaceum na wszystko, probiotyki mogą pomóc w zwalczaniu niektórych dolegliwości.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Probiotyki, dostępne codziennie w Yogen Früz, beztłuszczowe i niskotłuszczowe mrożone jogurty i smoothies

yoga probiotics 

Dosłowne znaczenie słowa "Probiotyki" pochodzi od greckiego znaczenia "dla życia". Probiotyki są żywymi kulturami bakterii, które po spożyciu w wystarczających ilościach, mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Podczas gdy wiele jogurtów zawiera żywe kultury, nie mają one siły, by przetrwać proces trawienia i dlatego nie mogą zapewnić takich samych zalet zdrowotnych jak dodawanie kultur probiotycznych. Yogen Früz, poprzez dodawanie kultur probiotycznych do mrożonego jogurtu, może pomóc utrzymać optymalny poziom dobrych bakterii w przewodzie pokarmowym.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Yogen Früz nazwany jedynym mrożonym jogurtem w Brazylii

yogenfruz-brazil blog 

Popularność mrożonych jogurtów eksplodowała w Brazylii w wyniku ciągłego powstawania nowych firm jogurtowych i wyrastających franczyz. Ta ostatnia fala popytu wywołała zaciekawienie brazylijskiego Stowarzyszenia Konsumentów (brazylijski odpowiednik kanadyjskiej Agencji Inspekcji Żywności), które zdecydowało się pobrać próbki i przetestować laboratoryjnie "mrożony jogurt" z każdego, z ośmiu głównych graczy (Yogen Früz, Yogolove, Yoggi, Yogoberry, Yofoira, Tutti Frutti, Bendita Fruta i Yogofresh) na rynku. Próbki te były analizowane w celu ustalenia, czy posiadają bakterie, tłuszcz i cukier odpowiadające treści wymogowi etykietowania jogurtu stawianemu przez Ministerstwo Rolnictwa Brazylii i Agencji Zdrowia w Wielkiej Brytanii.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com